Македонски граѓанин „летал“ со 218 км на час (ФОТО)

Министерството за внатрешни работи (МВР) од 22.00 до 04.00 часот со радар за снимање во ноќни услови казни 384 возачи.

Како што информираат од МВР, 48 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а девет возила се движеле со брзина над 70 километри на час повеќе од дозволеното. При тоа 264 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 120 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови, велат од МВР.

26.06.2022 - 11:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега