Македонскиот пејач стана татко: „Благодарам Господе“

Македонскиот пејач Александар Белов и неговата сопруга Јелена станаа родители на нивното прво дете.

Пејачот откри дека добил ќерка и дека ја крстиле Мина.

„Благодарам Господе што ни дозволи да станеме родители...Јелена Белов благодарам што а свет ја донесе нашата заедничка љубов... Се роди Мина Белов!“, напиша тој на Фејсбук.

Јелена по потекло е од Крауевац, а парот се венчаше во 2019 година.

Бременоста ја криеја од јавноста.

No photo description available.

14.01.2022 - 10:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега