Македонскиот пејач за смртта на неговиот брат: „Времето не лечи ништо, тоа е лага“

Фронтменот на составот „Суперхикс“, Петар Младеновски во емисијата „Бекстејџ“ зборуваше за болката после смртта на неговиот брат кој го изгубил пред околу 12 години.

„Времето не лечи ништо, тоа е лага. Во една прилика изјавив дека музиката ми помага полесно да ја надминам тагата, и навистина е така. Брат ми почина од канцер, од тогаш сум бил дел од многу акции поврзани со кревање на свеста за оваа болест, бев дел и од кампањата на „Борка“. Таков е животот, мораш да научиш да живееш со загубите, рече Пеце во “Бекстејџ“. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.02.2020 - 13:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега