Макрадули во посета на фабриката „Њу дизајн“ во Тетово

Заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули денеска ќе ја посети фабриката „Њу дизајн“ во Тетово.

Како што информираат од МЖСПП, Макрадули ќе оствари средба со стопанственици во врска со реализацијата на средствата утврдени со Програмата за намалување на аерозагадувањето за 2019 година. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.09.2019 - 08:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега