Макрон пристигна на аеродром во Белград: Еден детаљ на неговата рака ги воодушеви сите (ФОТО)

Претседателот на Франција, Емануел Макрон денеска во посета на Белград го пречека претседателот на Србија, Алаксандар Вучиќ.

Францускиот перетседател во српската престолнина пристигна со еден интересен детаљ на раката.

Имено тој носел нараквица во боите на знамето на двете земји.

Цевена, сина и бела.

Иако Макрон е познат по тоа дека често носи нараквици, овојпат српските медиуми го прокоментираа како пријателски гест.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.07.2019 - 19:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега