Малчески: Снаа за брат на Русковска од пред некој месец е вработена во МНАФ со плата од околу 2000 евра

Снаа за брат на Русковска од пред некој месец е вработена во МНАФ, со плата од околу 2000 евра!, вели универзитетскиот професор Самоил Малчески.

-Дали тоа е причината што Русковска ја опструира истрагата за рекет од преку 20 милиони евра?, прашува Малчески.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.08.2019 - 16:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега