Малолетната девојка на Саздо преплашена во судница - добивала закани за да не сведочи

Малолетната девојка на Никола Саздовски која е сведок на случајот, во судница на денешното рочиште се покри со капата од дуксерот што го носеше. Таа беше видно вознемирена и во судница рече дека нема да ја извади капата, па Судот одлучи таа да сведочи без јавноста, пренесе МКД.Мк.

Судот ја повика мајката на малолетничката и ја запраша дали има закани. Мајката кажа дека и се јавувале на телефон со закани да не сведочат. 

Обвинетите денеска се изјаснија дека не чувствуваат вина.

 

 

 

09.11.2018 - 12:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега