Малолетничка од Косово исчезна во Скопје

Вчера во 09:30 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, 41-годишната А.Ш. од Косово, со привремен престој во Скопје, пријавила дека од семејниот дом на ул.„Овчеполска“ се оддалечила нејзината ќерка.

Станува збор за 17-годишната А.Р. од Косово, со привремен престој во Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.02.2020 - 16:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега