Малолетник од Куманово на Фејсбук објавувал компромитирачки слики од поранешната девојка

Малолетник објавувал Седумнаестгодишен кумановец по прекинувањето на љубовна врска со 15 годишно девојче, креирал лажен профил на Фејсбук и објавувал фотографии со компромитирачка содржина од малолетничката.

-СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.С.(17) од Куманово поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „производство и дистрибуција на детска порнографија“. Пријавениот, по прекината љубовна врска со 15 годишна малолетничка, креирал лажен профил на социјалната мрежа Фејсбук и објавувал фотографии со компромитирачка содржина од малолетничката, се наведува во соопштението на СВР Куманово.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2019 - 15:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега