Малолетно девојче нападнато во Скопје

 

Малолетно девојче било нападнато во Скопје, а нападот во полиција го пријавила нејзината мајка.

„Вчера во 11:10 часот во СВР Скопје, 60-годишната Д.К. од село Бојане, скопско, пријавила дека околу 07:40 часот на бул. „Гоце Делчев’’ нејзината 17 - годишна ќерка била физички нападната од С.Е. од село Ласкарци. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопштуваат од МВР. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2019 - 16:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега