Манекенката по која сите лудуваат призна: Се обидов да се самоубијам неколку пати

 

Кара Делевињ која денеска е една од најпознатите манекенки, некогаш се обидела да се самоубие.

Кара во една прилика раскажа дека во детството била склона на самоубиство и дека неколкупати си ја удирала главата од дрво за да се ослободи од негативните чувства. 

 -Никогаш не сум ги пресекла вените, но толку се гребев што крварев, вели таа за Вог.

-Во еден момент тоа ми падна на памет и имав начин да го направам тоа. Тогаш си кажав себе си дека морам да одлучам дали се сакам повеќе себе од идејата за смрт. Тогаш почна да свири песната од мој покоен другар кој почина од голема доза хероин. Тоа беше предупредување од него. Толку бев бесна на себе, вели таа.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.04.2019 - 11:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега