Мартин го фати крстот во Охрид

По минатогодишниот привремен прекин поради пандемијата со Ковид-19, годинава продолжува вековната традиција на положување на крстот во осветените води.

25-годишниот Мартин Гоџоски од Варош е момчето кое го фати осветениот крст во Охрид.

 

 

 

19.01.2022 - 10:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега