Маж нападнат во ресторан во Центар

 

Маж бил нападнат во ресторан во Центар, информира МВР. Синоќа во 01:30 часот, полициски службеници во СВР Скопје го привеле 35-годишниот Д.Д. од Скопје, затоа што во околу 00:10 часот во угостителски објект на ул. „Борка Талевски’’ физички го нападнал 54-годишниот Д.Ц. од Скопје. Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 6 и 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2019 - 16:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега