Маж прегазен во Скопје - итно однесен на Клиника

Маж се здобил со тешки телесни повреди откако бил удрен од автомобил во Скопје.

- На 21.10.2020 во 05:30 часот било пријавено дека во Скопје, на бул.„Александар Македонски“, патничко возило „шкода“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 32-годишниот М.С. удрило во 54-годишниот Т.Б. од Скопје. Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје - информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.10.2020 - 12:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега