Маж уапсен на охридскиот аеродром

Вчера во 19:17 часот на Граничен премин Mеѓународен аеродром „Св.Апостол Павле“ во Охрид  бил лишен од слобода К.С.(35) од с.Србјани, кичевско.

Тој се наоѓал во евиденција на стоп листа со мерка „апси“, по наредба на Основен суд Кичево.

Лицето е спроведено до КПУ„Затвор Битола“ за издржување на казна затвор.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.01.2020 - 10:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега