Меџити: ВМРО и СДСМ многу често за да ги сокријат нивните скандали ги напаѓаат албанските партии

Потпретседателот на ДУИ, Изет Меџити вечерва во емисијата #ClickPlus на ТВ21 зборуваше за отворањето на постапката од антикорупциската комисија за Блерим Беџети, со што направи паралела дека секогаш кога СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ сакаат да сокријат некаков нивен скандал, отвораат случаи против албански функционери.

Меџети додава дека тие две партии го контролираат и судството и повеќето од институциите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2019 - 23:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега