Мехмед: За 2097 денари долг извршителите ми бараа да платам три пати повеќе

Самохрана мајка на две ќерки Расема Мехмед, во студиото на ТВ21 кажа дека за долг од 2097 денари извршителите ѝ барале да плати тројно повеќе.

-Долгот кој беше во еден минимален износ од 2097 денари, а истиот со камата на камата, што требаше да го платиме изнесуваше тродупло повеќе. Веднаш барам клауза за укинување на извршноста. Се обратив до судот, платив 960 денари, меѓутоа предметот не можеа да го најдат во судот и мене и до ден денес не ми е одговорено, но затоа ревноста е извршена со блокирање на сметката на платата, од страна на Чукиќ Марков - вели Мехмед.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.10.2019 - 23:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега