Мерцедес усмрти пешак во Тетово

Несреќата се случила во 12 часот и 55 минути во Тетово на крстосницата од улицата „Благоја Тоска“ и улицата „Борис Кидрич“.

Возило марка „мерцедес“ управувано од 32-годишниот А.М. од Куманово удрил во 59-годишниот Никола В. од Тетово.

За жал, тетовчанецот починал на местото на настанот.

најчитано сега