Мештаните помагаат да се изгаси огнот - Гори Скопска Црна Гора

Се шири пожарот на Скопска Црна Гора. Луѓе сами го гаснат огнот за да не го зафати селото Виниче.

Се работи за непристапен предел, а ветерот му помага на огнот да се шири многу брзо, пренесе Макфакс.

Вчера изби пожар над селото Страчинци, на Скопска Црна Гора, каде гореше нискостеблеста шума, а вечерва пожарот го гаснат три противпожарни возила со девет пожарникари.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.09.2019 - 21:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега