Метеоролозите имаат супер вести за времето

Продолжува периодот на стабилно, суво и натросечно топло време во текот на денот, наутро ќе биде студено со појава на магла по одделни котлини, информира метеорологот Славчо Попоски.

Минималните температури на воздухот ќе се спуштаат во интервалот од -2 до 6 степени додека максималните дневни ќе се искачуваат во интервалот од 14 до 20 степени.

Со ова и понатаму нема крај на ГОЛЕМАТА есенска суша која ја зафати нашата држава, како што претходно кажавме, ова многу лошо ќе влијае врз земјоделието во Македонија.

 

 

 

09.11.2018 - 17:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега