Мицкоски: Да бидеме хумани и да донираме за лекувањето на Леонид

 

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку социјалната мрежа Фејсбук повика сите да се вклучиме во донирање за лекување за младиот Леонид кој во моментот е во Виена.

-Правото на живот е загарантирано за секого. Ако институциите не можат да го решат проблемот со малиот Лео тогаш ние како граѓани да се вклучиме, да бидеме хумани и да помогнеме! Да му помогнеме на Лео.Затоа ве повикувам сите да донираме, вели Мицкоски.

21.02.2024 - 16:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега