Мицкоски: Ќе му изгласаме недоверба на Спасовски - објавуваме нови афери за него

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по денешната средба со здравствените работници, посочи дека секако ќе ја поддржи интерпелацијата поднесена за Оливер Спасовски од коалицијата Алтернатива и Алијанса.

– Апсолутно да. Човекот е најголемиот заштитник на оваа крими-коалиција која што владее со Македонија во изминативе години. Имаме свои аргументи зошто ќе ја поддржиме оваа интерпелација поднесена од коалицијата Алтернатива и Алијанса, се надеваме на исцрпна дебата, се надеваме на мнозинство во Парламентот со што ќе му изгласаме недоверба на најнеуспешниот министер за внатрешни работи, човекот кој што не му избега некој џепчија, сето останато коешто нешто значеше во делот на криминалот во државата му избега и којзнае каде се наоѓа по Европа – истакна Мицкоски.

Мицкоски додаде дека има многу афери околу Оливер Спасовски, оваа последната не е единствена афера. Дел од тие афери јавноста ќе има можност деновите коишто следат да ги слушне и види, најави тој.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.02.2021 - 15:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега