Мицкоски: Ќе поднесам оставка ако ги изгубам изборите

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за „Макфакс“ изјави дека ќе поднесе оставка ако ги загуби изборите и ако не успее да состави Влада.

Ќе понесам одговорност доколку тие избори бидат фер, транспарентни, да, ќе понесам одговорност и ќе поднесам оставка. И не само тоа. Ќе одам и чекор понатаму. Доколку ВМРО-ДПМНЕ победи и не успееме да направиме Влада, и тогаш ќе понесам одговорност“, вели Мицкоски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.10.2019 - 22:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега