Мицкоски на лидерската предложил со црвени линии да ѝ се одговори на Бугарија - Заев и Пендаровски се согласиле

Македонија итно треба да донесе резолуција со која ќе одговори на Декларацијата на Бугарија во која се поставуваат нови услови кои го задираат македонскиот јазик и историја, и со која ќе постави црвени линии, предложил Христијан Мицкоски на вчерашната лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски.

Сите партиски лидери, вклучително и премиерот Заев и претседателот Пендаровски се согласиле со овој предлог, потврдија од ВМРО-ДПМНЕ за Фокус.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.10.2019 - 20:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега