Мицкоски на средба со коалиционите партнери

Опозицискиот лидер Христијан Мицкоски денеска ќе се сретне со коалиционите партнери, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Средбата ќе се одржи вечерва во партиското седиште, по вчерашната Лидерска средба.

Мицкоски по средбата рече дека следуваат промени и дека неговата коалиција ќе победи на изборите кои следат на 12. април.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.10.2019 - 15:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега