Мицкоски оствари средба со премиерот на Бугарија Петков: Наместо блокади, потребни се мостови

Лидерот на опозицијата Христијан Мицковски денеска оствари средба со бугарскиот премиер кој е во посета на земјава, Кирил Петков. Мицкоски на својот фејсбук профил напиша дека при средбата со неговиот колега тој ги задржал позициите кои и беа познати на јавноста.

Тој исто така вели дека потребата за соработка на темите кои ќе обезбедат иднина, инвестиции во образованието, науката, Коридорот 8 и други проекти важни за двете земји се исклучително вважни.

- Наместо блокади, потребни се мостови, отворени односи и взаемно почитување, додаде Мицкоски.

 

18.01.2022 - 20:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега