Мицкоски по масовниот протест вчера: Богата влада, сиромашен народ, оставка

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска преку видео од масовниот протест вчера побара оставка од владата предводена од СДСМ на чело со Зоран Заев.

Имено Мицкоски на Фејсбук напиша „Богата влада, сиромашен народ. ОСТАВКА!“, алудирајќи на најкриминалната влада во историјата на Македонија.

Инаку вчера на протестот во Скопје можеа да се забалежат и паролите „Богата Влада, сиромашен народ“, „Заев апаш, тендери лапаш“!

За потсетување вчера огромен број на граѓани, во автомобили, протестот го завршија пред Регулаторната комисија за енергетика, каде ВМРО-ДПМНЕ побара оставки од челниците поради поскапувањето на струјата во време на криза.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2020 - 12:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега