Мицкоски: Со ниту еден договор не може да ми забраните да се пишувам Македонец од Македонија

Ниту еден договор мене не може да ми забрани да сум Македонец којшто говори македонски јазик и сум од Македонија. Јас многу пати сум го кажувал тоа дека со ниеден договор никој од нас не е обврзан да ја користи новата придавка, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски во своетo гостување во емисијата „Клан Дебата“.

Мицкоски во своето гостување потсети дека ВМРО-ДПМНЕ предупредуваше оти ова ќе се случи, а имено и потсети дека Заев се колнеше во жицата, го злоупотребуваше најмилото дека нема да го промени името на Република Македонија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.10.2019 - 21:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега