Мицкоски: Во недела продолжуваме со протести против неспособната власт

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во видео обраќање на социјалните мрежи најави дека неговата партија во недела од 13 часот ги продолжува своите протести. Овој пат, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира протестен марш во Кавадарци.

 

 

 

12.07.2018 - 11:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега