Мицкоски за анкета на ИПИС: Поддршката за ВМРО-ДПМНЕ е многу поголема

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја искоментира последната анекта во која опозицијата има стабилна предност пред СДСМ, и одбивањето на вицепремиерката Шекеринска да ги прифати резултатите.

-Тука ќе се сложам со Шекеринска.Реалноста е поинаква.Разликата е многу поголема од таа што е на анкетата, четири проценти вкупно и осум проценти кај Македонците.За некоја работа можеме и да се сложиме со СДСМ-објасни Мицкоски.

Тој додаде дека падот на СДСМ е очекуван и оти ќе ја  доживее судбината на некои нивни сестрински партии во соседните земји.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.12.2019 - 15:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега