Мицковски на настанот „Прв до врв“: Не сме први но важно е дека стигнавме на врвот

 

Денеска во Скопје се одржува веќе традиционалниот спортски настан „Прв до врв“, каде граѓани се искачуваат до врвот на планината Водно.

Дел од овој спортски настан беше и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, тој до врвот стигна во друштво на поранешниот претседател на Унијата на млади сили на партијата, Владимир Нелоски.

-Не сме први до врв, но важно е дека стигнавме на врвот. Градот убав … , напиша Мицкоски на Фејсбук.

 

 

 

20.05.2018 - 12:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа