Мигрант итно донесен на скопските Клиники

Околу 1 часот по полноќ од Медицинскиот центар Куманово во полициската станица во Куманово било пријавено дека кај нив е донесено лице, најверојатно мигрант од Пакистан, со повреда од остар предмет во пределот на главата.

Му била укажана лекарска помош по што бил препратен во Клиничкиот центар-Скопје.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

 

Оцени ја веста

10.09.2015 - 12:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега