Михајловски: Тик-так-тик-так за Заев

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ ТОни Михајловски ја коментира анкетата на Макфакс, според која ВМРО-ДПМНЕ на чело со Христијан Мицкоски за една година ќе дојде на власт.

-Традиционално терале цел мандат, што ќе рече дека никогаш не дозволиле предвремени избори, па дури ни со собрани 350 000 потписи. Но исто така, традиционално, не врзале два мандата. Тик так тик так, пишува Михајловски на Фејсбук.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.07.2019 - 20:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега