Милошоски: Јилдиз е реалното, а Венко е рекламното здравство

Трагедијата на Јилдиз е да чита човек и да плаче. Јилдиз е реалното, а Венко е рекламното здравство, коментира на Фејсбук пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски, откако се уште нема правна разврска случајот со родилката од Дебар Јилдиз Веаповска.

Веапоска е медицинска сестра од итната помош во Дебар. Таа се породила во болницата во Струга со царски рез, но од операцијата излегла без матка, бубрег и без еден јајник. Ја убедувале дека е во ред со неа, за на крај дома да замине без три органи за кои никој не понесува никаква одговорност.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2021 - 14:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега