Милошоски: Нема потреба граѓаните да излегуваат на референдумот

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски вечерва на дебата на ТВ24 кажадека Владата незаконски го распишала референдумот со незаконито повеќзначно прашање.

-Нема потреба граѓаните да излегуваат на референдумот и да дадат легитимитет на предавството и незаконитоста која ја прави власта. Граѓаните знаат дека со своето негласање ќе дадат порака на оваа власт, рече Милошоски.

 

 

 

14.09.2018 - 21:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега