Мирно возеше по планинските предели во Кина: Одеднаш огромна карпа го смачка автомобилот (ВИДЕО)

Огромна карпа се стркалала од ридот и смачкала автомобил кој поминувал на патот во југозападна Кина, но за некое чудо возачот преживеал.

Неверојатната сцена е снимена во неделата од автомобил кој се свижел зад него, а во описот под снимката е напишано дека возачот „ ја измами смртта“.

Тој се извлекол без повреди, а му помогнале и луѓе кои се нашле во близина.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.10.2019 - 20:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега