Мисајловски со порака: Купувајте македонски производи, така и помагаме на Македонија, на народот

Купувајте македонски производи, затоа што ја сакаме Македонија! Напиша на Фејсбук потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

Тој во своето видео обраќање испрати порака до македонските граѓани дека само со купување македонски производи ќе и помогнеме на македонската економија, ќе спасиме многу работни места, само со купување на македонски производи ќе и помогнеме на Македонија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.03.2020 - 13:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега