Мисајловски: Здравстениот систем ќе го обновиме

Во моментов сум во Ѓорче Петров. Заедно со кандидатот за пратеник во ИЕ2 Бојан Стојаноски, остваривме средба со др. Ристо Симеонов. Поразговаравме за актуелните случувања околу здравствената криза, како и за политичките случувања, напиша Владо Мисајловски на Фејсбук.

„Др. Симеонов вели дека актуелната власт нема обрнато внимание на здравствениот систем, ниту пак се случиле поголеми реформи. Тврди дека на здравството му се потребни големи промени кои ќе го издигнат на едно повисоко ниво, својствено за една стабилна држава.

Токму поради тоа се обврзуваме на обнова на здравствениот систем. Наша должност е да обезбедиме подобро јавно здравје за граѓаните“, напиша Мисајловски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.07.2020 - 18:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега