Митревски номиниран за најдобар голман во Лигата на шампионите

 

Македонскиот ракометен репрезентатиец Никола Митревски е номиниран за најдобар голман во Лигата на шампиони за сезоната 2021/2022.

Чуварот на мрежата на Порто имаше одлична сезона и ЕХФ го смести во избрано голманско друштво.

Во конкуренција за наградата се и Никлас Ландин, Бенјамин Буриќ, Андреас Волф, Гонзало Перез де Варгас и Родриго Коралес.

За Митревски може да се гласа преку мобилната апликација на ЕХФ.

30.05.2022 - 23:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега