Млад скопјанец претепан во Крушево

19- годишен скопјанец физички нападнат во Крушево, откако претходно се расправале во ноќен клуб.

Вчера во 02 часот и 50 минути во Полициската станица Крушево, 19- годишниот Н.Х.Л од Скопје пријавил дека истиот ден околу 02 часот и 20 минути во Крушево бил физички нападнат од лицата М.Ф., М.З. и уште две лица, со кои претходно имале расправија во ноќен клуб во Крушево.

По целосно документирање на случајот, ќе бидат поднесени соодветни поднесоци. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2019 - 15:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега