Млада битолчанка почина од коронавирус

Битолчанка на 33-годишна возраст утринава почина на инфективното одделение во Битола, пренесува Независен.

Како што информираат од Клиничката болница во Битола, девојката била примена вчера вечер како сомнителна на Ковид-19.

Поради брзата и ненадејна смрт побарана е бдукција врз телото на починатата со цел утврдување на причината за смртта.

17.01.2022 - 13:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега