Млада и пијана битолчанка истепала полицаец среде улица

25 годишната битолчанка С.Д. си заработи кривична пријава, откако на 29 . март годинава нападнала полициски службеник.

Според МВР, на 29. март,  пред Комплексот „Пелагонка 2“ во Битола, пијаната битолчанка се разбеснала и физички нападнала полициски службеник кој преземал службени дејствија при спречување нарушен јавен ред и мир. Полицаецот заработил телесни повреди, информираат од полицијата. 

најчитано сега