Млада скопјанка донесена на Клиника со тешки повреди

 

Рано утринава во 04.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ била донесена со повреди млада скопјанка.

Имено К.Д.(22) од Скопје, се повредила околу 02.20 часот додека извршувала работни задачи во фабрика во Скопје, при што ѝ биле констатирани тешки телесни повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.04.2020 - 14:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега