Младо момче две години ќе лежи во Идризово

Млад гостиварец две години ќе лежи во затворот Идризово откако вчера македонската полиција го фатила за дрога.

Пет минути по полноќ врз основа на судска наредба, на улицата „18 Ноември“ во Гостивар полициски службеници го привеле 29-годишниот И.Ј.  од Гостивар за издржување казна затвор од две години во Казнено поправната установа Идризово во Скопје за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик - „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

А.Ј. бил спроведен во казнено-поправната установа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.08.2019 - 10:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега