Младо момче е тешко повредено - со возило излетало од коловозот

На 15.04.2024 во 11:00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на регионалниот пат Делчево-Берово, на место викано „Даштица“, атар на село Тработивиште-делчевско, патничко возило „фолксваген голф“ со делчевски регистарски ознаки, управувано од М.У.(21) од Делчево, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Клиничка болница Штип.

Извршен бил увид од увид екипа од ОВР Делчево.

16.04.2024 - 12:42

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега