Младо момче од Возарци нападнато од соселанец

Вчера  во полициската станица Кавадарци, 24 годишник од селото Возарци кавадаречко, пријавил дека во средата  околу 22.00 часот на бензинска пумпа во селото,  бил физички нападнат од 20-годишен соселанец. За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.06.2020 - 11:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега