Момче нападнато пред месна заедница во Битола

 

Момче било нападнато од две непознати лица пред месна заедница во Битола, информира МВР.

-Вчера во 19:45 часот во СВР Битола, 18-годишниот А.П., кој дошол заедно со неговиот татко, 56-годишниот А.П. од Битола, пријавил дека во 18:00 часот пред месна заедница на ул.„Методија Андонов Ченто“ во Битола бил физички нападнат од две непознати лица. Полицијата презема мерки за расчистување на настанот - соопшти полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.03.2020 - 14:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега