Момче уапсено на граничниот премин Белановце

Кумановец бил уапсен вчера на граничниот премин Белановце, информира МВР.

-На 17.09.2020 во 09:50 часот на Граничниот премин Белановце од слобода бил лишен А.В.(29) од Куманово, затоа што при проверка било констатирано дека во оперативната евиденција се наоѓа на „стоп листа“, по наредба од Основен суд Куманово. Тој бил предаден на полциски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка - соопшти полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2020 - 11:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега