Момчињата кои загинаа во центарот на Скопје возеле со 200 километри на час

Утрово пет млади момчиња на возраст од 27 и 28 години ги загубија животите во страотна сообраќајна несреќа кај Рампа во центарот на Скопје.

Според првичните сомневања, момчињата кои со своето БМВ изгубиле контрола и излетале од патот, забивајќи се во подрумот на Пазарната инспекција најверојатно возеле со 200 километри на час. 

Засега нема официјални детали за причините за несреќата.

11.10.2013 - 13:38

најчитано сега