Морала да го напушти училиштето на 17. години поради врсничко насилство - денес заработува 8.000 евра за минута

Јутјуб ѕвездата Емили Канам до таа мера е успешна што може да заработи и до 7.000 фунти за само една минута. Модната блогерка и јутуберка не само што има милион следбеници на оваа платформа, туку е и во врска со Џејмс Бурн кој припаѓа на таканаречената А листа на славни личности.

 
 
 
View this post on Instagram

My first ever floating breakfast, this was the absolute dream Wearing @emmawillisofficial x @nextofficial bikini top (hosted stay)

A post shared by Emily Canham (@emilycanham) on Aug 11, 2019 at 2:38am PDT

Но, пред само пет години се било значително поинаку - Емили го напуштила училиштето поради врсничко насилство и била на ивица на депресија. Вели дека влогувањето имало значително влијание на нејзиното ментално здравје и дека токму Јутјубот ја извлекол од дното.

 
 
 
View this post on Instagram

My kinda autumn vibes

A post shared by Emily Canham (@emilycanham) on Oct 19, 2019 at 8:16am PDT

Денес патува по светот и е редовна гостинка на црвените теписи, а се чини дека тоа е најдобра одмазда за сите оние кои ја малтретирале.
Таа признала дека може да заработи и до 7.000 фунти за една минута, односно и дека вработила агент кој се грижи за нејзините финансии.
Атрактивната бринета е во врска со 14. години постариот музичар Џејмс Бурн, член на популарниот бенд Бастед.
Интересно е и што нејзината помала сестра Софи тргнала по нејзините стапки и сама гради кариера на блогер, а на Инстаграм ја следат повеќе од 46.000 луѓе.

 
 
 
View this post on Instagram

Happy birthday to my favourite person here’s a cute lil piccy of us sat on the porch earlier bc we have zero other photos together hahaah.

A post shared by Emily Canham (@emilycanham) on Sep 12, 2019 at 11:49pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.12.2019 - 11:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега